Симптоми дисбалансу мікрофлори кишечника у дітей

Діарея (пронос)

Причини діареї у дітей — зміни в раціоні, кишкові інфекції, харчова непереносимість, використання антибіотиків, різкі перепади температури, прорізування зубів. Якою б не була причина, діарея у дітей завжди супроводжується дисбалансом мікрофлори кишечника.

Для лікування діареї (проносу) у дітей доцільно використовувати лікарські препарати, які містять спори пробіотичних мікроорганізмів. Вони допомагають скоротити кратність, стабілізувати консистенцію випорожнення і, у результаті, вирішити проблему.

Біль у животі

Біль у животі у дітей є дуже поширеним і частим симптомом.

Він може бути постійним або з'являтися й зникати, як спазми. Біль у животі у дітей — різний за ступенем тяжкості, може бути гострим.

Якщо причиною захворювання є бактеріальна або вірусна інфекція в шлунку та кишечнику, біль у животі у дітей буде супроводжуватися такими симптомами, як нудота, блювання, діарея, лихоманка, блідість.

Здуття живота

Здуття живота у дітей проявляється відчуттям тяжкості, викликаним надмірним газоутворенням в шлунку і/або кишечнику.

У дитинстві здуття живота у дітей часто пов'язано з різними станами — від вірусного гастроентериту до харчової непереносимості і кольок, викликаних надмірним газоутворенням.

Кольки

Кольки є дуже поширеним явищем у новонароджених і, як правило, зникають приблизно на третьому-четвертому місяці життя немовляти. Кольки, що виникають час від часу, характерні для дисбіозу кишечника. Лікування цього стану приводить до поліпшення загального самопочуття дитини.

Пробiотики: питання та вiдповiдi
Чому так важливо зберігати баланс мікрофлори кишечника?

Мікрофлора кишечника виконує безліч важливих функцій, наприклад, таких, як участь у процесах травлення, синтезі вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Крім того, вона відіграє роль захисного бар'єра, перешкоджаючи проникненню шкідливих бактерій, і регулює функції імунної системи організму. Тому мікрофлора кишечника важлива для здоров'я організму в цілому.

Лікування та профілактика
Як зберегти здоров’я кишечника й баланс його мікрофлори?

Зберегти нормальний кишковий баланс допоможуть здорове харчування, відмова від вживання алкоголю. Необхідно також уникати різких перепадів температур. З появою ознак порушення балансу мікрофлори кишечника (біль у животі, здуття живота, пронос та інші кишкові розлади) або при прийомі антибіотиків, які негативно впливають на кишкову мікрофлору, необхідно використовувати спеціальні пробіотичні лікарські засоби (пробіотики), які сприяють відновленню фізіологічного балансу.

Лікування та профілактика
Яким чином виникають інфекції, небезпечні для кишечника?

Основний шлях проникнення інфекції в організм — оральний. Джерелом кишкових інфекцій можуть бути заражені харчові продукти або напої. Також в деяких випадках використання антибіотиків може призвести до розвитку псевдомембранозного коліту, який може мати доволі важкий перебіг. Тому обґрунтовано застосування пробіотиків при лікуванні кишкових інфекцій.

Лікування та профілактика
Чи можуть антибіотики змінити мікрофлору кишечника?

Антибіотики можуть впливати на фізіологічну рівновагу кишкової флори. Дійсно, крім активності відносно бактерій,
що викликали інфекційний процес, антибіотики також впливають на кишкову мікрофлору, порушуючи баланс між «хорошими» та «поганими» бактеріями на користь останніх. Це призводить до дисбіозу кишечника, що виявляється такими розладами як діарея, здуття живота, біль у животі тощо.

Лікування та профілактика
Що таке пробіотики?

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, пробіотики — це непатогенні для людини мікроорганізми, які здатні відновлювати нормальну мікрофлору органів, а також згубно впливати на патогенні та умовно патогенні бактерії. Іншими словами, пробіотики — це мікроби, які в нормі складають мікрофлору різних органів людини. Кишкові розлади та дисбіози є показанням для застосування пробіотиків.

Дуже важливо використовувати пробіотики, коли порушується баланс мікрофлори кишечника.

Пробіотики повинні вміти долати захисні механізми людського організму та потрапляти до кишечника, де, прикріпившись до його стінки, боротися з патогенними («шкідливими») мікроорганізмами й відновлювати
баланс мікрофлори.

Лікування та профілактика