Спосіб застосування та дозування

Ентерожерміна® Форте, суспензія оральна (4 млрд спор Bacillus clausii):

  • Для дорослих та дітей з 28-го дня життя – по 1-му флакону на добу

Ентерожерміна®, суспензія оральна (2 млрд спор Bacillus clausii):

  • для дорослих: по 2-3 флакони на добу
  • для дітей з 28-го дня життя: по 1-2 флакони на добу


    Ентерожерміна® капсули (2 млрд спор Bacillus clausii):

    • для дорослих: по 2-3 капсули на добу
    • для дітей з 5 років: по 1-2 капсули на добу
    • Капсулу ковтають цілою, запиваючи невеликою кількістю води або іншої рідини

    Суспензія готова до вживання. Перед застосуванням вміст флакону струшують і приймають нерозведеним або розводять у воді чи іншій рідині


    Інструкція для медичного застосування препарату Ентерожерміна® Форте, суспензія для перорального застосування. РП №UA/15608/01/01, Наказ МОЗ України №2595 від 11.11.2020.

    Інструкція для медичного застосування препарату Ентерожерміна® cуспензія для перорального застосування. РП № UA/4234/01/01, Наказ МОЗ України №2338 від 15.10.2020.

    Інструкція для медичного застосування препарату Ентерожерміна® капсули для перорального застосування. РП №UA/4234/02/01, Наказ МОЗ України №973 від 15.09.2016.


Пробiотики: питання та вiдповiдi
Чому так важливо зберігати баланс мікрофлори кишечника?

Мікрофлора кишечника виконує безліч важливих функцій, наприклад, таких, як участь у процесах травлення, синтезі вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Крім того, вона відіграє роль захисного бар'єра, перешкоджаючи проникненню шкідливих бактерій, і регулює функції імунної системи організму. Тому мікрофлора кишечника важлива для здоров'я організму в цілому.

Лікування та профілактика
Як зберегти здоров’я кишечника й баланс його мікрофлори?

Зберегти нормальний кишковий баланс допоможуть здорове харчування, відмова від вживання алкоголю. Необхідно також уникати різких перепадів температур. З появою ознак порушення балансу мікрофлори кишечника (біль у животі, здуття живота, пронос та інші кишкові розлади) або при прийомі антибіотиків, які негативно впливають на кишкову мікрофлору, необхідно використовувати спеціальні пробіотичні лікарські засоби (пробіотики), які сприяють відновленню фізіологічного балансу.

Лікування та профілактика
Яким чином виникають інфекції, небезпечні для кишечника?

Основний шлях проникнення інфекції в організм — оральний. Джерелом кишкових інфекцій можуть бути заражені харчові продукти або напої. Також в деяких випадках використання антибіотиків може призвести до розвитку псевдомембранозного коліту, який може мати доволі важкий перебіг. Тому обґрунтовано застосування пробіотиків при лікуванні кишкових інфекцій.

Лікування та профілактика
Чи можуть антибіотики змінити мікрофлору кишечника?

Антибіотики можуть впливати на фізіологічну рівновагу кишкової флори. Дійсно, крім активності відносно бактерій,
що викликали інфекційний процес, антибіотики також впливають на кишкову мікрофлору, порушуючи баланс між «хорошими» та «поганими» бактеріями на користь останніх. Це призводить до дисбіозу кишечника, що виявляється такими розладами як діарея, здуття живота, біль у животі тощо.

Лікування та профілактика
Що таке пробіотики?

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, пробіотики — це непатогенні для людини мікроорганізми, які здатні відновлювати нормальну мікрофлору органів, а також згубно впливати на патогенні та умовно патогенні бактерії. Іншими словами, пробіотики — це мікроби, які в нормі складають мікрофлору різних органів людини. Кишкові розлади та дисбіози є показанням для застосування пробіотиків.

Дуже важливо використовувати пробіотики, коли порушується баланс мікрофлори кишечника.

Пробіотики повинні вміти долати захисні механізми людського організму та потрапляти до кишечника, де, прикріпившись до його стінки, боротися з патогенними («шкідливими») мікроорганізмами й відновлювати
баланс мікрофлори.

Лікування та профілактика