Спори Bacillus clausii

Спора — це міцна оболонка, в якій міститься бактерія (Bacillus clausii).

Вона дозволяє мікроорганізмам подолати шлунково-кишковий бар'єр (шлунково-жовчна стійкість). Оболонка скидається тільки тоді, коли умови навколишнього середовища придатні для виживання та розмноження бацил.
Коли Bacillus clausii потрапляє в кишечник і знаходить відповідне середовище, вона звільняється від оболонки та активується. Саме завдяки спорам, цій стійкій оболонці, двом мільярдам бактерій в препараті Ентерожерміна® вдається здолати несприятливі умови і досягти кишечника живими та активними.

Стійкість Bacillus clausii в препараті Ентерожерміна® до різних антибіотиків також має величезне значення: фактично ці мікроорганізми здатні виживати при одночасному прийомі з будь-якими антибіотиками.

Ентерожерміна® зручна у застосуванні та зберіганні. Препарат можна вживати разом із гарячими напоями, не потрібно зберігати в холодильнику, зручно брати з собою в дорогу. Ентерожерміна® при проносі — ефективний
та комфортний у застосуванні засіб.


Пробiотики: питання та вiдповiдi
Чому так важливо зберігати баланс мікрофлори кишечника?

Мікрофлора кишечника виконує безліч важливих функцій, наприклад, таких, як участь у процесах травлення, синтезі вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Крім того, вона відіграє роль захисного бар'єра, перешкоджаючи проникненню шкідливих бактерій, і регулює функції імунної системи організму. Тому мікрофлора кишечника важлива для здоров'я організму в цілому.

Лікування та профілактика
Як зберегти здоров’я кишечника й баланс його мікрофлори?

Зберегти нормальний кишковий баланс допоможуть здорове харчування, відмова від вживання алкоголю. Необхідно також уникати різких перепадів температур. З появою ознак порушення балансу мікрофлори кишечника (біль у животі, здуття живота, пронос та інші кишкові розлади) або при прийомі антибіотиків, які негативно впливають на кишкову мікрофлору, необхідно використовувати спеціальні пробіотичні лікарські засоби (пробіотики), які сприяють відновленню фізіологічного балансу.

Лікування та профілактика
Яким чином виникають інфекції, небезпечні для кишечника?

Основний шлях проникнення інфекції в організм — оральний. Джерелом кишкових інфекцій можуть бути заражені харчові продукти або напої. Інший можливий шлях інфікування — антибіотики. Їх використання може призвести до збільшення чисельності умовно-патогенних («шкідливих») мікробів, які в нормі знаходяться в балансі з корисними мікроорганізмами. У результаті може виникнути інфекційне захворювання. Лікування кишкових інфекцій проводиться з обов'язковим застосуванням пробіотиків.

Лікування та профілактика
Чи можуть антибіотики змінити мікрофлору кишечника?

Антибіотики можуть впливати на фізіологічну рівновагу кишкової флори. Дійсно, крім активності відносно бактерій,
що викликали інфекційний процес, антибіотики також впливають на кишкову мікрофлору, порушуючи баланс між «хорошими» та «поганими» бактеріями на користь останніх. Це призводить до дисбіозу кишечника, що виявляється такими розладами як діарея, здуття живота, біль у животі тощо.

Лікування та профілактика
Що таке пробіотики?

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, пробіотики — це непатогенні для людини мікроорганізми, які здатні відновлювати нормальну мікрофлору органів, а також згубно впливати на патогенні та умовно патогенні бактерії. Іншими словами, пробіотики — це мікроби, які в нормі складають мікрофлору різних органів людини. Кишкові розлади та дисбіози є показанням для застосування пробіотиків.

Дуже важливо використовувати пробіотики, коли порушується баланс мікрофлори кишечника.

Пробіотики повинні вміти долати захисні механізми людського організму та потрапляти до кишечника, де, прикріпившись до його стінки, боротися з патогенними («шкідливими») мікроорганізмами й відновлювати
баланс мікрофлори.

Лікування та профілактика