Механізм дії Bacillus clausii

При пероральному прийомі спори Bacillus clausii в препараті Ентерожерміна® завдяки високій стійкості до хімічних і фізичних впливів проходять крізь шлунково-жовчний бар’єр і досягають кишечника неушкодженими.

Там у сприятливих умовах вони розмножуються і проявляють цілий ряд сприятливих ефектів, спрямованих на відновлення фізіологічного балансу мікрофлори. Bacillus clausii здатні синтезувати антимікробні речовини (бактеріоцини), які обмежують ріст різних патогенних бактерій.

Завдяки своїй здатності синтезувати різні вітаміни, наприклад, вітаміни групи B, Bacillus clausii сприяють корекції дисвітамінозу, викликаного застосуванням антибіотиків.

Усі ці пробіотичні властивості Bacillus clausii можуть використовуватися:


  • ✔ Для профілактики та лікування дисбактеріозу кишечника та пов’язаного з ним ендогенного дисвітамінозу.


  • ✔ Як допоміжна терапія, спрямована на відновлення нормальної мікрофлори кишечника, що порушується під час лікування антибіотиками або хіміотерапевтичними препаратами.


  • ✔ При гострих та хронічних шлунково-кишкових захворюваннях у немовлят, пов’язаних з інтоксикацією або дисбактеріозом кишечнику та дисвітамінозом.


Інструкція для медичного застосування препарату Ентерожерміна® Форте, суспензія для перорального застосування. РП №UA/15608/01/01, Наказ МОЗ України №2595 від 11.11.2020


Пробiотики: питання та вiдповiдi
Чому так важливо зберігати баланс мікрофлори кишечника?

Мікрофлора кишечника виконує безліч важливих функцій, наприклад, таких, як участь у процесах травлення, синтезі вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Крім того, вона відіграє роль захисного бар'єра, перешкоджаючи проникненню шкідливих бактерій, і регулює функції імунної системи організму. Тому мікрофлора кишечника важлива для здоров'я організму в цілому.

Лікування та профілактика
Як зберегти здоров’я кишечника й баланс його мікрофлори?

Зберегти нормальний кишковий баланс допоможуть здорове харчування, відмова від вживання алкоголю. Необхідно також уникати різких перепадів температур. З появою ознак порушення балансу мікрофлори кишечника (біль у животі, здуття живота, пронос та інші кишкові розлади) або при прийомі антибіотиків, які негативно впливають на кишкову мікрофлору, необхідно використовувати спеціальні пробіотичні лікарські засоби (пробіотики), які сприяють відновленню фізіологічного балансу.

Лікування та профілактика
Яким чином виникають інфекції, небезпечні для кишечника?

Основний шлях проникнення інфекції в організм — оральний. Джерелом кишкових інфекцій можуть бути заражені харчові продукти або напої. Також в деяких випадках використання антибіотиків може призвести до розвитку псевдомембранозного коліту, який може мати доволі важкий перебіг. Тому обґрунтовано застосування пробіотиків при лікуванні кишкових інфекцій.

Лікування та профілактика
Чи можуть антибіотики змінити мікрофлору кишечника?

Антибіотики можуть впливати на фізіологічну рівновагу кишкової флори. Дійсно, крім активності відносно бактерій,
що викликали інфекційний процес, антибіотики також впливають на кишкову мікрофлору, порушуючи баланс між «хорошими» та «поганими» бактеріями на користь останніх. Це призводить до дисбіозу кишечника, що виявляється такими розладами як діарея, здуття живота, біль у животі тощо.

Лікування та профілактика
Що таке пробіотики?

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, пробіотики — це непатогенні для людини мікроорганізми, які здатні відновлювати нормальну мікрофлору органів, а також згубно впливати на патогенні та умовно патогенні бактерії. Іншими словами, пробіотики — це мікроби, які в нормі складають мікрофлору різних органів людини. Кишкові розлади та дисбіози є показанням для застосування пробіотиків.

Дуже важливо використовувати пробіотики, коли порушується баланс мікрофлори кишечника.

Пробіотики повинні вміти долати захисні механізми людського організму та потрапляти до кишечника, де, прикріпившись до його стінки, боротися з патогенними («шкідливими») мікроорганізмами й відновлювати
баланс мікрофлори.

Лікування та профілактика