Механізм дії Bacillus clausii

При пероральному прийомі спори Bacillus clausii в препараті Ентерожерміна® завдяки високій стійкості до хімічних і фізичних впливів проходять крізь шлунково-жовчний бар’єр і досягають кишечника неушкодженими.

Там у сприятливих умовах вони розмножуються і проявляють цілий ряд сприятливих ефектів, спрямованих на відновлення фізіологічного балансу мікрофлори. Bacillus clausii здатні синтезувати антимікробні речовини (бактеріоцини), які обмежують ріст різних патогенних бактерій. Також вони впливають на імунну систему, стимулюючи зростання антитіл (імуноглобуліну А), і знижують рівень лімфоцитів.

Завдяки своїй здатності синтезувати різні вітаміни, наприклад, вітаміни групи B, Bacillus clausii сприяють корекції дисвітамінозу, викликаного застосуванням антибіотиків.

Усі ці пробіотичні властивості Bacillus clausii можуть використовуватися для профілактики та лікування дисбіозу кишечника, який супроводжується метеоризмом, болями в животі, гострою діареєю, антибіотикоасоційованою діареєю та іншими кишковими розладами.


Пробiотики: питання та вiдповiдi
Чому так важливо зберігати баланс мікрофлори кишечника?

Мікрофлора кишечника виконує безліч важливих функцій, наприклад, таких, як участь у процесах травлення, синтезі вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. Крім того, вона відіграє роль захисного бар'єра, перешкоджаючи проникненню шкідливих бактерій, і регулює функції імунної системи організму. Тому мікрофлора кишечника важлива для здоров'я організму в цілому.

Лікування та профілактика
Як зберегти здоров’я кишечника й баланс його мікрофлори?

Зберегти нормальний кишковий баланс допоможуть здорове харчування, відмова від вживання алкоголю. Необхідно також уникати різких перепадів температур. З появою ознак порушення балансу мікрофлори кишечника (біль у животі, здуття живота, пронос та інші кишкові розлади) або при прийомі антибіотиків, які негативно впливають на кишкову мікрофлору, необхідно використовувати спеціальні пробіотичні лікарські засоби (пробіотики), які сприяють відновленню фізіологічного балансу.

Лікування та профілактика
Яким чином виникають інфекції, небезпечні для кишечника?

Основний шлях проникнення інфекції в організм — оральний. Джерелом кишкових інфекцій можуть бути заражені харчові продукти або напої. Інший можливий шлях інфікування — антибіотики. Їх використання може призвести до збільшення чисельності умовно-патогенних («шкідливих») мікробів, які в нормі знаходяться в балансі з корисними мікроорганізмами. У результаті може виникнути інфекційне захворювання. Лікування кишкових інфекцій проводиться з обов'язковим застосуванням пробіотиків.

Лікування та профілактика
Чи можуть антибіотики змінити мікрофлору кишечника?

Антибіотики можуть впливати на фізіологічну рівновагу кишкової флори. Дійсно, крім активності відносно бактерій,
що викликали інфекційний процес, антибіотики також впливають на кишкову мікрофлору, порушуючи баланс між «хорошими» та «поганими» бактеріями на користь останніх. Це призводить до дисбіозу кишечника, що виявляється такими розладами як діарея, здуття живота, біль у животі тощо.

Лікування та профілактика
Що таке пробіотики?

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, пробіотики — це непатогенні для людини мікроорганізми, які здатні відновлювати нормальну мікрофлору органів, а також згубно впливати на патогенні та умовно патогенні бактерії. Іншими словами, пробіотики — це мікроби, які в нормі складають мікрофлору різних органів людини. Кишкові розлади та дисбіози є показанням для застосування пробіотиків.

Дуже важливо використовувати пробіотики, коли порушується баланс мікрофлори кишечника.

Пробіотики повинні вміти долати захисні механізми людського організму та потрапляти до кишечника, де, прикріпившись до його стінки, боротися з патогенними («шкідливими») мікроорганізмами й відновлювати
баланс мікрофлори.

Лікування та профілактика